< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

NOVADPĒTNIECĪBAS EKSPOZĪCIJA

Kontaktinformācija

Adrese: Zūru novadpētniecības ekspozīcija, Zūru ciems, Vārves pag., Ventspils nov., LV-3623,

vadītāja Viktorija Rebuka,
tālr. 27861613,
e-pasts: [email protected]
Apmeklējumus var pieteikt arī zvanot pa tālr. 22002942 Ingai Bergai.

Darba laiks

Otrdien 14.00-17.00
Ceturtdien 14.00-17.00
Piektdien 14.00-17.00

Zūru novadpētniecības ekspozīcijā nokļūsiet pēc 14 km brauciena pa Ventspils–Kuldīgas šoseju, pagriežoties pa kreisi un izbraucot cauri garākajai divrindu liepu alejai Latvijā.
Zūru muzeja (tagad Zūru novadpētniecības ekspozīcija) veidošanu aizsāka Inta Vecvagare 1996. gadā. 1998. gadā tika atklāta pirmā muzeja ekspozīcija. Šobrīd eksponāti izvietota vairākās ēkās- ratnīcā, muižas vāgūzī un “Sporta un kultūras centra Zūras” telpās. Ekspozīciju veido senie darba rīki, sadzīves un interjera priekšmeti, materiāli, kas stāsta par notikumiem Vārves pagastā un Ventspils novadā.
Uzkrātais materiāls ļauj veidot izzinošus stāstus apmeklētājiem, ievērojot viņu intereses, vecumu un apmeklējumam paredzēto laiku.
Klausoties stāstu “No šķiedras līdz audumam” apmeklētāji ne tikai uzzinās par aitkopību un linu audzēšanu, bet arī varēs paši kārst, vērpt, šķeterēt, tīt un aust.
Stāsts “No grauda līdz maizei” aizvedīs uz laiku, kad laukus mērīja pūrvietās un to apstrādē izmantoja zirgu, bet graudus mala dzirnavās un maizi mīcīja abrā. Apmeklētājiem ir iespēja iemīcīt baltmaizīti un to pašiem izcept rūķu darbnīcā.
Cukurgalvas stāstā uzzināsiet par mazās cukurbiešu sēkliņas pārtapšanu baltajā cukurā. Tas ir stāsts, kas aizsācies grāfa Lamsdorfa laikā uzcelto pirmo cukurfabriku Latvijā un beidzies ar pēdējās cukurfabrikas slēgšanu. Apmeklētāji Rūķu darbnīcā var izgatavot dažāda veida konfektes pēc senajām receptēm.
Stāsts “Zūru muižas spožums un posts” ne tikai iepazīstina ar muižas vēsturi, bet sniegs iespēju doties pārgājienā pa Zūru ciemu, lai apskatītu divrindu aleju, muižas ēkas, parku.
Piedāvājam radošu darbošanos Rūķu darbnīcā, atpūtu ratnīcā vai dabā (bērniem iekārtots rotaļu laukums). Esam gatavi apspriest apmeklētāju vēlmes, saskaņot tā norisi.