< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Zūrās iekārtots disku golfa laukums

Drīz disku golfa spēle būtu pieejama arī Ventspils novadā. Disku golfs ir sporta spēle, kurā spēlētājam lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Uzvarētājs ir tas, kurš disku golfa trasi izspēlējis ar mazāku metienu skaitu. Disku golfu  spēlēt var visu vecuma un jebkuras fiziskās sagatavotības pārstāvji. Tas ir vienlīdz piemērots gan aktīvā dzīvesveida, gan mierīga dzīves ritma baudītājiem.

Ingas Bergas foto

Lai šī spēle būtu pieejama arī mūsu novadā, tapa pieteikums Ventspils novada pašvaldības finansētajā  projektā “Jaunietis darbībā – 2021”. Par projekta finansējumu iegādājāmies trīs spēļu grozus un disku komplektu iesācējiem. Tā kā šis aprīkojums nodrošina tikai spēles pamatu apmācību, bet nedod iespēju organizēt sacensības, tika meklēti sponsori.

Pagaidām trasē uzstādīti pieci grozi, būs arī sestais, un tiek sagatavoti starta laukumi. Notikušas pirmās interesentu apmācības. Tās vadīja  šķēpmetējs Gatis Čakšs, kurš aktīvi piedalās Latvijas Disku golfa federācijas rīkotajās sacensībā. Pēc Gata domām, disku golfs ir brīnišķīgs atpūtas veids brīvā dabā, jo ir iespēja gan nosoļot ieplānoto soļu skaitu, gan attīstīt metiena spēku un precizitāti.

Ja arī jums gribas uzspēlēt, dodieties uz Zūrām, kur pie “Sporta un kultūras centra “Zūras”” iekārtota golfa spēles trase. Ieteicams līdzi ņemt savus diskgolfa diskus. Diskus iesācējiem jautājiet “Sporta un kultūras centra “Zūras”” darbiniekiem.

Ar spēles noteikumiem varat iepazīties interneta vietnē Google lv. vai YouTube. Sazinoties ar “Sporta un kultūras centru “Zūras”” pārstāvjiem, ir iespēja vienoties par tikšanos ar spēlēs pratējiem.

Viktorija Rebuka