< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

VĀRVES BIBLIOTĒKA

Kontaktinformācija

Adrese: “Rozītes”, Vārves pag., Ventspils novads, LV-3623,

vadītāja Inese Putere,
tālr. 26633882,
e-pasts: [email protected]

Darba laiks

Pirmdien 10.30–17.30
Otrdien 10.30–17.30
Trešdien 10.30–17.30
Ceturtdien 10.30–17.30
Piektdien 10.30–17.30
Mēneša pēdējā ceturtdienā un sestdien, svētdien – slēgts.

Vārves pagasta bibliotēka ir pašvaldības kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kas apkalpo vietējā pagasta iedzīvotājus, nodrošinot lasītājiem brīvu literatūras un informācijas saņemšanu, sniedzot bibliotekāros, bibliogrāfiskos un informacionālos pakalpojumus saskaņā ar Ventspils novada apstiprinātajiem Vārves bibliotēkas Nolikumu un lietošanas noteikumiem. Tā ir iedzīvotājiem atvērta un draudzīga pasaule, kurā var iegūt informāciju darbam, mācībām, tālākizglītībai un atpūtai.

No bibliotēkas vēstures

Par Vārves bibliotekārās darbības aizsākumiem var uzskatīt 20. gs. 20-tos gadus, kad sāk apspriest jautājumu par bibliotēkas nepieciešamību. 1924. gadā Sarkanmuižas–Vārves–Ventspils Lauksaimniecības biedrība vērsās pie Kultūras fonda ar lūgumu par bibliotēkas piešķiršanu. Tika piešķirtas 547 grāmatas. No 1925. gada bibliotēkas grāmatas atradās Vārves pagasta valdes telpās. Tomēr sabiedrībai pieejama bibliotēka kļuva ar 1926. gadu, kad grāmatas un žurnāli tika izdoti uz mājām. 1929. gadā biedrība, kura nebija bibliotēku paplašinājusi līdzekļu trūkuma dēļ, to nodeva pagasta pašvaldībai. Tā kārtējā sapulcē nolēma neizlietotos 500 Ls – pabalstu žūpības apkarošanai, izmantot bibliotēkas paplašināšanai. Bibliotēka bija atvērta 4 stundas un to pārzināja pagasta skolotājs Vilis Būcēns. 30.-tajos gados grāmatu skaits bija 790 un vēl joprojām trūka telpas lasītavas iekārtošanai. Pēckara gados bibliotēkas darbinieki bieži mainījās, arī bibliotēkas piederība mainījās no pašvaldības iestādes uz centralizētās bibliotēku sistēmas vienību un atkal atpakaļ.

Pakalpojumi

Krājuma izmantošana;
Informācija par krājumu Kurzemes elektroniskajā kopkatalogā;
Novadpētniecības materiāli un mapes;
Izstādes un tematiski pasākumi;
Bezmaksas datoru un interneta, bezvadu interneta izmantošana;
Datubāzes – www.letonika.lv un Lursoft laikrakstu bibliotēka, www.filmas.lv;
Kopēšana, printēšana, laminēšana;
12 nosaukumu preses izdevumi;
Iespēja piedalīties bibliotēkas interešu klubā.Informāciju par bibliotēku, izstādēm un aktualitātēm var gūt Ventspils bibliotēkas interneta vietnē :
http://www.biblioteka.ventspils.lv/rajona_bibliotekas/sadala/55/varves_biblioteka

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm